Ako vyriešiť naše dlžoby?

Autor: Michaela Varsová | 24.1.2013 o 12:20 | (upravené 25.1.2013 o 12:08) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  143x

To , že prečo sú v našej krásnej milovanej krajine  ľudia zadĺžení a zaúverovaní ,o tom snáď písať netreba. Je ich stále viac a viac v bezvýchodiskovej situácií. Strach otvoriť poštovú schránku: „ No čože to dnes máme? Ďalšia upomienka, posledná výzva alebo postúpenie pohľadávky?“ Doporučený list od exekútora.

 

Už tretí v tomto roku .Veď dvaja už na tom istom človeku zarobili tak prečo nie tretí .

Ešte že máte plno možností ako sa z tejto situácie vymotať. Čo tak nájsť si druhú prácu popri zamestnaní. Manželský pár starajúci sa o dieťa , obaja pracujúci na zmeny , ktorí si doma podávajú len kľučky, nežijúci v Bratislave majú naozaj veľa príležitostí nájsť si prácu kde sa prispôsobia ich zamestnaniu .„ Áno, áno príďte si kedy chcete , kedy sa vám dá !“ vítajú vás všade s otvorenou náručou.

Alebo môžete pracovať v MLM , ponúkať predražené výrobky , poistky, iné bankové produkty, služby, otravovať ľudí po telefóne,  vyklopkávať im na  dvere a niekedy sa možno dočkáte aj vytúženej provízie. Takisto je plno pracovných ponúk v tlači aj na internete kde vám za registračné poplatky sľúbia vysoko platenú prácu za pár hodín denne. Nájdete však aj ponuky na audiotextových číslach.

Ak vám takáto možnosť riešenia nevyhovuje máme pre vás iné riešenie vašich dlhov. Treba kontaktovať vašich veriteľov a dohodnúť sa s nimi. Radi vám odložia splátky hypotéky .Háčik je len v tom , že odložia vám len splátky istiny, ale úroky platiť musíte naďalej. To znamená že keď platíte hypotéku len 5 rokov namiesto 250€ budete splácať len 200€ .Dobrá pomoc nie?  Môžete si skonsolidovať svoje záväzky. Ale keď máte záznam v úverovom registry, môžete na to rýchlo zabudnúť. Tak to skúsime cez nebankovku. Poskytnú vám úver na vyplatenie ostatných, aj bez nazerania do registra pokiaľ máte čím ručiť. Nemáte? Potom môžete kontaktovať aj ponuky sprostredkovateľov, ktorý  vám len za registračný poplatok vybavia úver aký len chcete. Až po zaplatení poplatku však žiadny úver nedostanete ,lebo nebudú môcť pre vás nájsť INVESTORA, ako ho nazývajú. Existujú aj také ponuky,  v ktorých pól hodinu vypisujete dotazník a keď sa konečne dostanete k jeho odoslaniu ,zistíte,  že musíte poslať platenú sms a zašlú vám údaje na odoslanie dotazníka.

Vidíte sami, že na Slovensku sa ešte aj na zadlžených chudákoch dokážu nabaliť ešte okrem veriteľov aj ďalší špekulanti a rada iných exekútorov a vymáhacích spoločností. Ak ste sa teda nenarodili do správnej zámožnej rodiny, alebo ste sa nenarodili v dobách minulých, kedy ste mali možnosť dostať byt ,prácu a nenávratnú pôžičku,a preto ste riešili svoju existenciu požičanými peniazmi, máte žiaľ smolu.

 

Môžete ešte využiť Centrum právnej pomoci a požiadať ich o radu . Tá je bezplatná len pre ľudí v hmotnej núdzi a keďže pracujete vás sa to netýka a nikoho nezaujíma , že peniaze nemáte, lebo všetky idú na účty.

Jedinou záchranou je možnosť , že váš plat bude aspoň taký, aký by mal na túto dobu byť –EURÓPSKY . Slovenský plat v Banskobystrickom kraji 450€ vám veľmi nepomôže.

Vidíte že v našej Republike máte veľa možností  ako vyriešiť vaše dlžoby a tak hlavu hore  a hurá do boja s veriteľmi. A keď nebodaj ostanete dlhodobo práceneschopný, alebo bez práce máte jedinú možnosť..........Na Krásnej Hôrke sa pár chatrčí navyše stratí ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?